January 17, 2013

první víkend v Make-up InstituteDnešní článek bude trochu delší. Ráda bych se s vámi podělila o své zkušenosti a zážitky z makeup kurzu, který teď navštěvuji. Téměř před dvěma lety jsem absolvovala kurz na škole stylistů Backstage a od té doby přemýšlela o tom, že bych si ráda udělala i podobný makeup kurz. Definitivně jsem se rozhodla, když jsem při jedné práci jako stylistka zaskakovala i vizážistku a musela modelku nejen oblékat, ale i namalovat a upravit jí vlasy. V tu chvíli jsem si uvědomila, že tuhle oblast zrovna neovládám a v budoucnu by se mi absolvování takového kurzu mohlo hodit nejen při práci. Dlouho jsem hledala školy, které se na makeup specializují a na začátku ledna přes facebook objevila Make-up Institute Prague. Na první pohled mě zaujala jejich úvodní fotka na webu, pročetla jsem si celou jejich nabídku a hned poslala přihlášku.

Proč jsem se rozhodla právě pro Make-up Institute? Líbilo se mi, že jejich kurzy nejsou jen o samotném vzdělání, ale také nabízí pomoc s pracovním uplatněním v oboru, fungují nejen jako škola, ale následně také jako agentura pro vizážistky. Dalším faktorem, proč jsem si vybrala Make-up institute, je jejich osobní přístup. V kurzech bývá maximálně 10 lidí, takže lektoři, kteří jsou profesionálové v oboru, všem všechno perfektně vysvětlí.

Co se týče samotného kurzu, přihlásila jsem se do Rekvalifikačního základního kurzu pro začátečníky. Je několik možností, jak studovat - týdenní nebo víkendové kurzy a často vypisují nové termíny. Já si vybrala ty víkendové, první část už mám za sebou, na druhou se chystám tento víkend :).V každém z dnů, kdy probíhá kurz, je vždy teoretická část a po ní následuje praktická. První víkend jsme se naučili, jak pečovat o pleť, líčit různé typy obličejů, očí a rtů, maskovat nedostatky a naopak zvýrazňovat přednosti, lektorka nám vysvětlila jak pracovat s jednotlivými produkty, k čemu slouží jaký štětec, zkusily jsme si několik stylů líčení a spoustu dalších věcí. Používají se také různé značky všech produktů, takže si každý najde to, co mu vyhovuje nejvíce. Další velkou výhodou kurzů Make-up Institute je, že veškerý čas, který si zaplatíte, bude do poslední minuty využit, protože si vše vyzkoušíte na modelkách a ne na ostatních kurzistkách, tak jak to bývá v jiných školách make-upu.

Poslední den kurzu nás čeká závěrečná zkouška, pokud ji úspěšně složím, dostanu akreditované osvědčení Ministerstva školství, které mi usnadní práci v tomto oboru. Každopádně si myslím, že kurzy jsou dobré nejen pro ty, kteří se chtějí make-upu věnovat profesionálně, ale také pro všechny, které líčení baví a rádi by se dozvěděli něco o nových trendech, technikách a stylech líčení.Kromě tohoto základního kurzu nabízí Make-up Institute Prague také spoustu dalších pro pokročilé, například svatební líčení, fashion makeup, extreme nebo special effects a zdarma také marketingový kurz, kde s vámi profesionálové konzultují možnosti uplatnění. Celou nabídku najdete na jejich webu - makeupinstitute.cz. Škola také poskytuje absolventkám profesionální vybavení za mnohem výhodnější ceny a prodává produkty některých značek.


část našich nalíčených modelek :)

46 comments:

 1. Taky o nejakem kurzu premyslim, hlavne proto, abych pak umela sebe lip namalovat:D:)

  ReplyDelete
 2. vypadá to hodně zajímavě :) pak nám můžeš ukázat na sobě nějaký nový vychytávky v líčení :)

  ReplyDelete
 3. tenhle kurz vypadá zajímavě :)

  ReplyDelete
 4. Moc děkuji za článek. Na kurz se chystám, ale to hlavně z toho důvodu, abych uměla nalíčit sama sebe. Přeji ti hodně úspěchů!

  ReplyDelete
 5. Takové články jsou občas moc fajn a ráda se přiučím :)

  ReplyDelete
 6. Bezvadný článek! :)

  ReplyDelete
 7. O nějakém kurzu taky uvažuju a při svém brouzdání jsem už na Make-up Institute narazila a celkem mě jejich nabídka zaujala. Odrazuje mě akorát, že nejsem Pražská, takže trošku komplikace, tak snad o prázdninách, až bude víc času :)
  Tak ať se ti v kurzu daří! :)

  ReplyDelete
 8. Skvělý článek,o takoém u kruzu uvažuju už dlouho, ale zatím jsem se k tomu nedostala :)
  www.lettertomywardrobe.blogspot.com

  ReplyDelete
 9. když má někdo 10 000 navíc, tak proč ne.

  ReplyDelete
 10. no téééda, paráda !!! závist, musí to být skvělé :)

  http://franchemeetsfashion.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 11. Bezvadný kurz, dlouho čekám, že bude něco podobného v Brně

  ReplyDelete
 12. wow, to musí byť super! ;)

  ReplyDelete
 13. 7900,-??? to je dost. Ale musí to být paráda :-)

  ReplyDelete
 14. Taky bych si ráda udělala nějaký podobný kurz, tak snad se to podaří ještě letos :)).

  ReplyDelete
 15. Tak to jsem zvědavá, co se naučíš, doufám, že to tady na blogu potom předvedeš nebo nám sdělíš nějaké vychytávky. Veronika

  ReplyDelete
 16. Wow :) Ale aj tak by sa mi nejaký kurz zišiel :)  http://nathalies-life.blogspot.sk/

  ReplyDelete
 17. Jaké značky používají?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Myslíš, že bys mi mohla také odpovědět? Je to asi to nejdůležitější, co mě o celém makeup kurzu zajímá...

   Delete
  2. Anonymům neodpovídá, protože zlobějí :DDDDDDDD

   Delete
  3. Když se může chlubit s tím, že třetí slečnu líčila ona, tak to odpoví :D

   Delete
  4. MUD

   Delete